قبل از خرید می توانید از مشاورین با تجربه راگادما بهره مند شوید X

داکت اسپلیت

داکت اسپلیت یکی از لوازمی است که همه ما در محیط منزل یا سرکار خود با آن روبه‌رو شده‎ایم. اگرچه پرداختن به ویژگی‎ها و قطعات موجود در این وسیله، ممکن است در ابتدا کمی تخصصی به نظر برسد، اما تا حد زیادی، می‎تواند در استفاده بهتر و برطرف کردن نگرانی‌های احتمالی در زمان خرید و همچنین در زمان خرید آن به ما کمک زیادی کند.
چناچنه تصمیم خود را برای خرید داکت اسپلیت، گرفته اید، از لیست زیر برای خرید محصول مورد نظر اقدام کنید.
در غیر این صورت می‌توانید از راهنمای خرید داکت اسپلیت، که در ادامه صفحه نوشته شده است، استفاده کنید.

نمایش یک نتیجه

داکت اسپلیت چیست؟

به زبان ساده این محصول، ترکیبی از کولرها و بخاری‏های قدیمی است. این وسیله، سیستمی است که در فصل گرما، محیطی خنک و در فصل سرما، محیطی گرم را برای ما فراهم می‏‌کند.

اجزای داکت اسپلیت

برای آنکه بتوانیم با نحوه عملکرد این دستگاه آشنا شویم، باید اجزای آن را بشناسیم. در این بخش به خلاصه‌ای از بررسی اجزای تشکیل دهنده داکت اسپلیت پرداخته‌ایم:

 1. بخش خارجی یا همان کنداسور که معمولا در قسمت بیرونی ساختمان و فضای آزاد نصب می‏شود، خود شامل 4 بخش اصلی است:
 • کمپرسور اسکرال یا روتاری و الکتروموتوری که به آن متصل است.
 • کویل یا لوله‌های مسی پره‌داری که مربوط به کندانسور بوده و دارای فن و الکتروموتور هستند.
 • شیر مخصوص انبساط جریان مبرد (مبرد ماده‏ای است در فاز گاز یا مایع که برای کاهش دمای سطح مشخصی از نواحیم مختلف در سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی استفاده می‌شود.)
 • شیر چهار طرفه که برای معکوس کردن حالت سرمایش و گرمایش دستگاه است.
 1. دومین بخش مربوط به یونیت داخلی است که به آن اوپراتور نیز می‏گویند. این بخش در داخل ساختمان نصب می‏شود و معمولا جای آن در زیر سقف‎های کاذب یا ورودی راهروهاست. این قسمت نیز از بخش‏های مخلتفی تشکیل شده است:
 • کویل اواپراتور که حاوی مبرد است.
 • فن و الکتروموتور
 • تجهیزات تخلیه کننده آب مایع
 •  فیلتر

۳ . سومین بخش مربوط به لوله‌کشی‌های مسی است که حاوی مبرد و متصل کننده یونیت کندانسور و اوپراتور به هم هستند.

۴ . بخش چهارم کانال‎های چهار گوش یا گردی هستند که از آنها تحت عنوان منتقل کننده هوا از یونیت داخلی (اواپراتور) به اتاق‌ها و سالن‎ها یاد می‎شود.

 1. داکت اسپلیت دریچه‎هایی دارد که هوا را به هر اتاق یا سالن وارد می‎کند.

۶ . ترموستات دیواری نیز برای تنظیم دما، سرعت کارکرد فن یونیت داخلی و کنترل سایر حالت‌های کاری دستگاه به کار می‎رود.

 1. و در نهایت یک دمپر برقی قبل از هر دریچه و درون هر کانال که به عنوان آپشن یک داکت اسپلیت در نظر گرفته می‏شود.

داکت اسپلیت چگونه کار می کند؟

حالا که با اجزای تشکیل دهنده این دستگاه آشنا شدیم، می‎توانیم به راحتی در مورد نحوه عملکرد آن صحبت کنیم.  اغلب فروشندگان، طرز کار این دستگاه را شبیه به به کولرهای گازی می‌‌دانند. ما برای اشاره به نحوه کار این دستگاه دو موقعیت مختلف را در نظر گرفتهایم. نحوه کار دستگاه در هر یک از این شرایط با یکدیگر متفاوت است. به همین دلیل آنها را در دو بخش مختلف قرار داده‌ایم:

نحوه عملکرد داکت اسپلیت به عنوان یک سیستم سرمایشی

زمانی که این دستگاه در حالت سرمایشی قرار می‎گیرد، مبرد توسط کمپرسوری که در قسمت یونیت خارجی یا همان اوپراتور به آن اشاره کردیم، به سمت بخش داخلی یا اپراتور می‎رود. این ماده توسط لوله‎کشی‌های مسی منتقل می‌شود. زمانی که مبرد وارد کویل می‌شود، تبادل حرارتی را با هوایی که توسط فن تولید شده، ایجاد می‎کند و از این طریق باعث کاهش دمای هوا می‏شود. هوایی که سرد شده از درون فیلتر موجود در این بخش عبور کرده و با حذف آلودگی‏ها وارد فضا می‌شود. از طرفی سطح سرد کویل، باعث می‌شود تا رطوبت هوا به میزان زیاد گرفته شود.

نحوه عملکرد داکت اسپلیت به عنوان یک سیستم گرمایشی

در زمانی که نیاز به هوای گرم داریم، باید یک کویل مخصوص آب گرم به بخش داخلی اضافه شود. در طول زمستان معمولا این آب گرم از طریق پکیج‏ها یا بویلرهایی که درون موتورخانه آن محل قرار گرفته تامین می‏شود. سپس فنی که درون دستگاه وجود دارد، هوای گرم تولید شده را به داخل کانال منتقل کرده و سپس وارد اتاقها یا سالن می‎کند. در این شرایط معمولا بخش خارجی مصرفی ندارد و همه چیز با استفاده از یونیت داخلی انجام می‎شود.

انواع داکت اسپلیت

به طور کلی داکت اسپلیت‏ها بر اساس دور موتورشان به دو نوع مختلف تقسیم بندی می‌شوند:

اینورتردار: در این مدل معمولا به دلیل وجود اینورتر در داخل کمپرسور، دور موتور قابل تغییر است. در واقع دور موتور متناسب با نیاز کاربر می‎تواند کاهش یابد. اینورتردارها، معمولا صدای کمتری دارد. طول عمر آن بیشتر است. راندمان آن نیز نسبت به نوع معمولی بالاتر است.

معمولِی: در مدل معمولی به دلیل نبودن اینورتر، دور موتور به هیچ عنوان قابل تغییر نیست. حتی اگر نیازی به دور موتور حداکثری هم نباشد، این مدل، تغییری نخواهد کرد.

قیمت داکت اسپلیت

به طور کلی برای آنکه بتوانیم یک سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسب را انتخاب کنیم، باید به بودجه و کاربردی توجه کنیم که از آن دستگاه انتظار داریم.

به عنوان مثال فردی که می‏خواهد یک خانه مسکونی که ده واحد با متراژهای بالایی 100 متر و تعداد اتاق‌های 2 یا 3 تایی دارد را بسازد، بهتر است از داکت اسپلیت به عنوان سیستم گرمایشی استفاده کند. چرا که برای این تعداد واحد تنها داشتن 10 عدد از این دستگاه که بتواند سیستم گرمایشی و سرمایشی را فراهم کند، کافی است. قیمت خرید این وسیله برای گرمایش و سرمایش این منازل بسیار مناسب‌تر از دیگر انواع محصولات است. علاوه بر این داکت اسپلیت نیازمند تجهیزات جانبی نبوده و موتور آنها را می‌توان در پشت بام نیز نصب کرد و هیچگونه آسیبی را به دکوراسیون داخل این منازل نمی‌زند.

از طرفی با توجه به اینکه نوسانات ارز در بازار به میزان زیادی بالا رفته اینروزها احتمالا قیمت‏های متفاوتی از داکت اسپلیت‏ها را درون بازار می‎بینیم. البته مدل‏های مختلف آن نیز روی قیمت نهایی موثر است. به عنوان مثال انواع اینورتردار نسبت به نوع معمولی کمی گران‏تر است.

بهتر است برای خرید این محصول، به سراغ فروشگاه‏هایی برویم که در کنار کیفیت بالای محصولاتشان، قیمت مناسبی را نیز ارائه می‏دهند. این نکته را در نظر داشته باشید که برخی از مدل‎های ارزان قیمت، پس از مدتی استفاده هزینه‎های جانبی بیشتری را در پی خواهند داشت.

خرید داکت اسپلیت

مدل‏های مختلفی از داکت اسپلیت در بازار موجودند، اینکه کدام مدل برای محل زندگی یا کار شما مناسب‏تر است، نیازمند نظر یک فرد متخصص است. فروشگاه راگادما با در نظر گرفتن این موضوع مشاورانی را در انتخاب کرده که قبل از خرید محصولات مورد نظرتان شما را راهنمایی و در زمینه آن اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهند.
به جز این موارد، چند اصل کلی برای خرید داکت اسپلیت وجود دارد، که بهتر است به آن توجه شود:

 • اگر در یک فضای بزرگ هستید و نیازمند تغییر میزان دور موتور بالا هستید، بهتر است به سراغ داکت‌های اینورتر دار بروید.
 • نکته دوم انتخاب ظرفیت دستگاه با توجه به فضایی است که می‏خواهید آنجا را خنک یا گرم کنید. دستگاه شما باید بتواند تمام محیط را پوشش دهد. معمولا اگر فضا بزرگتر باشد، ظرفیت دستگاه نیز باید بالاتر باشد.
 • در نهایت توجه به میزان برق مصرفی و بازده سیستم شماست که در هر کدام از مدل‏ها متفاوت است.

چرا راگادما

اغلب مشتریان راگا دما به دلیل اجناس باکیفیت و اورجینالی که توسط این فروشگاه به فروش می‎رسد، به سراغ آن می‎آیند. این دغدغه‌ای است که اغلب مشتریان با آن روبه‎رو هستند. خرید محصولات تقلبی که معمولا پس از مدت زمان کوتاهی دچار خرابی می‏شوند، باعث شده تا مشتریان نسبت به خرید اینگونه لوازم به خصوص در زمان خرید اینترنتی دچار شک و تردید شوند.

راگا دما با ارائه محصولات با کیفیت و اورجینال همواره سعی داشته تا رضایت مشتریان را جلب کند. این فروشگاه قبل از فروش، مشاوره‌ای را توسط افرادی که از تجربه کافی در این زمینه برخوردار هستند، در اختیار آنها قرار می‌دهد.

همچنین پس از خرید داکت اسپلیت و هرگونه محصول دیگری از این فروشگاه، نصابان خود را در مدت زمان بسیار کوتاه و با قیمتی مناسب برای نصب محصول مورد نظرتان می‌فرستد.

خرید داکت اسپلیت در این فروشگاه با ارائه گارانتی و ضمانتنامه 18 ماهه است که خیال شما را بابت استفاده از این دستگاه راحت می‏کند. همچین خدمات پس از فروش برای تمام محصولات این فروشگاه وجود دارد.

فروش داکت اسپلیت با برندهای مختلف در فروشگاه راگا دما انجام می‎شود.

سخن پایانی

داشتن اطلاعات کافی در زمینه هر وسیله‎ای در منزل شما، کمک می‏کند تا بتوانید مشکلات احتمالی و کوچک ایجاد شده در آنها را به راحتی حل کنید. بدون آنکه نیازمند صرف هزینه و زمان برای رسیدن یک تعمیرکار باشید.
در هنگام خرید نیز داشتن این اطلاعات به شما کمک می‏کند تا بتوانید بهتر مدل مورد نظرتان را انتخاب کنید.

پشتیبانی واتساپ
محصولات سبد خرید مشاوره